Mobile menu Menu

OPATŘENÍ ZNOJMO

PLÁN PREVENCE A POMOCI MĚSTA ZNOJMA

Pro děti

ČESKÁ TELEVIZE V SOUVISLOSTI TĚCHTO OPATŘENÍ VYTVOŘILA PROGRAM PRO DĚTI

nenudim


ucitelka


kola-doma


omalovanky-pre 

Omalovánky ke stažení ZDE


 

omalovanky-znojmo-uvodni-strana

Omalovánky ke stažení ZDE


 

Jak dětem vysvětlit pojem "KORONAVIRUS"?

Proč nemůžu do školy?

Proč nemůžu do školy?

Školy zůstanou zavřené do té doby, než se podaří zajistit, aby si děti a učitelé náhodou nepředali nakažlivou nemoc, kterou vyvolává nový koronavirus.

Co je to koronavirus?

Co je to koronavirus?

Je to virus, který pod mikroskopem svým tvarem připomíná sluneční korónu (korunu). Vyvolává onemocnění podobné chřipce. Člověk má horečku, kašle a hůř se mu dýchá.

Proč je koronavirus nebezpečný?

Proč je koronavirus nebezpečný?

Vážnější případy nemoci můžou vyvolat například zápal plic, který ohrožuje hlavně starší lidi nebo ty, kteří trpí dlouhodobými onemocněními. Koronavirus se mezi lidmi rychle šíří a navíc trvá docela dlouho, než si nakažený člověk všimne, že je vlastně nemocný a neměl by chodit ven.

Mám se bát?

Mám se bát?

Ničeho se neboj, protože všichni dělají všechno pro to, aby se virus mezi lidmi nerozšířil. Děti navíc tohle onemocnění zvládají bez větších problémů a většinou stačí, když zůstanou v posteli.

Koho koronavirus ohrožuje?

Koho koronavirus ohrožuje?

Největší pozor si musí dávat starší lidé – třeba babička s dědou. Připrav se na to, že se s nimi možná nějakou dobu nebudeš moct vídat, protože radši zůstanou doma, aby se mezi lidmi nenakazili.

Co mám dělat?

Co mám dělat?

Můžeš dělat úplně všechno, co tě baví. Číst si, dívat se na pohádky, normálně chodit ven nebo jezdit na kole… Jenom se chovej ohleduplně ke starším lidem, kteří teď na sebe musí dávat pozor. Zároveň si často a důkladně myj ruce, protože to je nejlepší způsob, jak zůstat zdravý. A když cítíš, že „na tebe něco leze“, zůstaň radši v posteli.

Jak si mám mýt ruce?

Jak si mám mýt ruce?

Namoč si je pod teplou tekoucí vodou a nanes na ně mýdlo. Mimo proud vody si pak mýdlo důkladně rozetři, aby se ti na rukou dostalo úplně všude – i mezi prsty a na palec. Protři si i hřbet rukou a po třiceti sekundách mydlení si ruce opláchni a osuš čistým nebo papírovým ručníkem. Správnou délku mytí rukou můžeš odhadnout třeba tak, že si při něm dvakrát zazpíváš celou písničku Kočka leze dírou…

Na koho se mám obrátit?

Na koho se mám obrátit?

Neboj se rodičů a dospělých zeptat na cokoliv, co tě v souvislosti s koronavirem trápí. Kdyby ti to nestačilo, rádi ti poradí a pomůžou také na Lince bezpečí. Můžeš tam napsat na pomoc@linkabezpeci.cz nebo zavolat na 116 111.


 

jak-snizit-riziko-nakazeni-koronavirem1

COVID-19

AKTUÁLNĚ ZE ZNOJMA

JE V REGIONU ZNOJMA POTVRZENÁ NÁKAZA? ANO

Detailní informace naleznete na 

khsbrno.cz

onemocneni-aktualne.mzcr.cz

 

Sledujte násChybí Vám na webu některé důležité informace? Dejte nám vědět.

* povinné položky