Mobile menu Menu

OPATŘENÍ ZNOJMO

PLÁN PREVENCE A POMOCI MĚSTA ZNOJMA

Pendleři

 AKTUÁLNĚ (od 26. 3.):

Vláda schválila usnesení, na základě kterého mohou s účinností od 26. března 2020 přeshraniční pracovníci překračovat hranice Rakouska a Německa v intervalech v délce minimálně 21 dnů. Po návratu do ČR je nutné dodržet 14denní karanténu. Pracovníci s sebou na "turnus" mohou vzít i rodinné příslušníky.Povinnost pracovat za hranicemi minimálně 21 dní neplatí pro pracovníky ve zdravotnictví, sociálních službách a v integrovaném záchranném systému.

Podrobnosti včetně formulářů najdete na webu Českého velvyslanectví ve Vídni a na webu mvcr.cz

Pro pendlery dojíždějící za prací na Slovensko nebo do Polska toto omezení neplatí.


 Z důvodu vyššího poměru zaměstnanosti obyvatel Znojma a okolí v Rakousku informujeme o situaci pro tzv. "pendlery"

 Vláda ČR svým usnesením vyhlásila od 12. března 2020 14 hod nouzový stav na celém území ČR. V jeho rámci byl mimo jiné stanoven seznam rizikových zemí v souvislosti se šířením koronaviru ve světě. Na seznamu se vedle dalších zemí nachází také Rakousko. Od soboty 14. března bude z ČR do všech okolních zemí včetně Rakouska zakázána autobusová, vlaková a lodní přeprava osob. Částečně omezena bude i letecká doprava. Občanům ČR a cizincům s trvalým nebo přechodným pobytem nad 90 dnů v ČR bude od téhož dne zakázán vstup do rizikových oblastí, tedy i do Rakouska. Výjimky ze zákazu budou požívat osoby pravidelně překračující hranice s Rakouskem - přeshraniční pracovníci pracující ve vzdálenosti do 100 km od státní hranice ČR ("pendleři"), pokud budou cestovat vozy s obsaditelností do 9 osob. V příloze přikládáme vzor potvrzení, které bude v daném případě potřebné pro překročení státních hranic. Německou jazykovou verzi potvrzení připojíme na tomto místě následně. 


S účinností od soboty 14. března budou zároveň obnoveny kontroly na hranicích ČR s Rakouskem. Hranice bude možné překračovat pouze v určených místech. Bez časového omezení bude možné hranice překračovat na následujících přechodech:
Dolní Dvořiště – Wullowitz
České Velenice – Gmünd
Hatě – Kleinhaugsdorf
Mikulov – Drasenhofen

Osoby pravidelně překračující hranice s Rakouskem - přeshraniční pracovníci ("pendleři") - budou od 5 do 23 hod nadto moci překračovat hranice také na následujících přechodech:
Vratěnín – Oberurnau
Valtice – Schrattenberg
Nová Bystřice – Grametten
Hevlín – Laa an der Thaya

FORMULÁŘE:

Vzor (DOCX, 18 KB)          Angl. verze (DOCX, 17 KB)        Něm. verze (DOCX, 13 KB) verze


Informace pro pendlery z Úřadu práce zde.


 

COVID-19

AKTUÁLNĚ ZE ZNOJMA

JE V REGIONU ZNOJMA POTVRZENÁ NÁKAZA? ANO

Detailní informace naleznete na 

khsbrno.cz

onemocneni-aktualne.mzcr.cz

 

Sledujte násChybí Vám na webu některé důležité informace? Dejte nám vědět.

* povinné položky