Mobile menu Menu

OPATŘENÍ ZNOJMO

PLÁN PREVENCE A POMOCI MĚSTA ZNOJMA

Nemonice Znojmo

FACEBOOK PROFIL ZNOJEMSKÉ NEMOCNICE


AKTUÁLNĚ Z NEMOCNICE - 28. 3. 2020

V Nemocnici Znojmo byl zaznamenán první záchyt pozitivity koronaviru (COVID-19) mezi zaměstnanci. Jako první informovala nemocnice svého zřizovatele – Krajský úřad Jihomoravského kraje. „Výskyt koronaviru mezi zaměstnanci se dal vzhledem k pozitivitě personálu v mnoha nemocnicích a nárůstu počtu nemocných v kraji logicky očekávat. Nemocnice pokračuje v protipandemickém plánu a maximalizuje úsilí o zachování své bezproblémové funkčnosti,“ sdělil Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.


V případě podezření na onemocnění způsobené koronavirem kontaktujte nejdříve telefonicky linku Krajské hygienické stanice JMK: 773 768 994 (po-pá, 8:00-17:00). Mimo provozní dobu volejte linku 1212 nebo infolinku Státního zdravotního ústavu +420 724 810 106, +420 725 191 367.


INFORMACE Z NEMOCNICE

Nemocnice Znojmo přistoupila k dalším preventivním opatřením, jejichž cílem je maximální funkční rozdělení různě rizikových částí nemocnice. Jediným cílem je maximální ochrana pacientů, personálu a současně zachování funkčnosti zdravotnického zařízení.

Všichni příchozí do nemocnice projdou tříděním hned za branou nemocnice , kde bude vyhodnoceno riziko nákazy koronavirem SARS-CoV-2 (způsobuje onemocnění COVID-19). Měří se tělesná teplota a zjišťuje přítomnost příznaků infekce dýchacích cest (uvedení nepravdivých informací je porušením zákona a trestné). Takto budou tříděni všichni přicházející pacienti včetně těch, kteří jsou přivezeni sanitním vozem.

Na základě třídění budou pacienti rozdělení do zelené, tedy tzv. čisté zóny. Pacienti, u kterých je zvažováno potenciální riziko infekčního onemocnění, pokračují dále k místu svého ošetření červenou, tzv. infekční trasou. Místa ošetření zelené a červené skupiny jsou oddělena, z tohoto důvodu byla také přepažena čekárna Centrálního příjmu.

Odchod z nemocnice po ošetření je možný pouze stejnou cestou, jakou jste do nemocnice přišli. Pokud si bude pacient ošetřený v "červené zóně" potřebovat vyzvednou recept v lékárně nemocnice, bude muset budovu nemocnice obejít a svoje léky dostane po zazvonění u pohotovostního okénka. I tento výdej je v provozu pouze v době otevírací doby lékárny. Pacienti, kteří přichází "zelenou zónou" si mohou vyzvednout recept přímo v lékárně, nemocnici následně opouští stejnou cestou, kudy přišli.

Není důvod k obavám, u vstupu do nemocnice bude personál, který bude příchodí dále instruovat, kterým směrem se máte dále vydat a jakého značení se držet. Stále platí, že nemocnice funguje v nouzovém režimu, tedy že poskytuje akutní a neodkladnou péči.

Omlouváme se za opatření, která Vám mohou přinášet určitý nekomfort. Věřte nám, že víme o děláme a děkujeme, že omezení respektujete. Tím nám pomáháte dělat naši práci a být připraveni pro ty, kteří nás potřebují a budou potřebovat.

 

MUDr. Martin Pavlík

ředitel Nemocnice Znojmo


 

vyzva-priznaky

COVID-19

AKTUÁLNĚ ZE ZNOJMA

JE V REGIONU ZNOJMA POTVRZENÁ NÁKAZA? ANO

Detailní informace naleznete na 

khsbrno.cz

onemocneni-aktualne.mzcr.cz

 

Sledujte násChybí Vám na webu některé důležité informace? Dejte nám vědět.

* povinné položky